Press "Enter" to skip to content

Ensemble

Namn: Mats ”Henry” Bohmanmats

Gör i revyn: Producerar och skådespelar.
Drömroll: Gudfadern på bondska
Dold talang: Kan spela näsflöjt med förbundna ögon.

E-post: mats@henrysrevy.se
Telefon: 070-694 14 44 sidavbrytare

Namn: Thomas ”Slip-Sten” Löfgrenthomas

Gör i revyn: Skådespelare och scenografi
Drömroll: Gollum får revanch i Pumping Iron
Dold talang: Blixtsnabba lappkast

E-post: thomas@henrysrevy.se
Telefon: 070-671 90 90sidavbrytare

Namn: Bengt ”Gunder” Öhmanbegnt

Gör i revyn: Skådespelare – tror jag…..
Drömroll: Torsten Bäckman som butler Carson i Downtown Abbey
Dold talang: ”Burnare” med kicken.

E-post: bengt@henrysrevy.se
Telefon: 070-624 32 77sidavbrytare

Namn: Eva Essvikeva

Gör i revyn: Debut och Sjunger i Fröken Signe
Drömroll: Saxofonspelande Marilyn Monroe i Hetaste laget
Dold talang: Dricker stearin ur värmeljus på kalas

E-post: eva@frokensigne.se
Hemsida: Fröken Signesidavbrytare

Namn: Malin ”Majsan” Carlssonmalin

Gör i revyn: Debut och Sjunger i Fröken Signe
Drömroll: Lena Nymans rollfigur Frida Fleggman i Fröken Fleggmans mustasch, såklart
Dold talang: Kan riva av arior och drilla drillflickor.

E-post: malin@frokensigne.se
Hemsida: Fröken Signe

sidavbrytare
Namn: Hanna-Sofia Richardssonhanna-sofia

Gör i revyn: Debut och Sjunger i Fröken Signe
Drömroll: Bakgrundssångerska till Ella Fitzgerald
Dold talang: Flisborttagningsexpert

E-post: hanna-sofia@frokensigne.se
Hemsida: Fröken Signesidavbrytare

Namn: Jörgen ”Gura” Sundströmjorgen

Gör i revyn: Bäddar in sångerna med musik, sjunger, skådespelar och steppar vid behov (alltså när jag är nödig)
Drömroll: Indiana Jones
Dold talang: Trappbyggare

Share